RETRO INSPIRACJE - lato 1956

6/13/2016 Made by Wera 4 CommentsPamiętam o obietnicy stworzenia tutorialu robienia pieczątek (czy to w ogóle po Polsku?), dziś jednak chciałam się z Wami podzielić kolejną porcją retro inspiracji. Jak pisałam w jednym z poprzednich postów, dzięki uprzejmości przyjaciela odziedziczyłam stos polskich magazynów krawieckich z lat 50-tych i 60-tych. Niedawno dotarły do mnie fantastyczne ilustracje mody na sezon letni 1956 roku. Zamierzam je oprawić w antyramki i ozdobić swoją "pracownię".

MODA DAMSKA
MODA MĘSKA


ŹRÓDŁO

Niestety nie jestem w stanie podać pochodzenia tych kart. Jeśli ktoś jest w stanie określić z jakiego magazynu mogą pochodzić, będę bardzo wdzięczna za podpowiedź!


NADCHODZĄ LATA 60-TE

Na swoją kolej czeka amerykański magazyn zakupiony na giełdzie staroci za 5zł "Juliet - ladies' & children's fashion" na sezon wiosenny 1961 roku. 

You Might Also Like

4 komentarze:

 1. Uwielbiam modele sprzed lat. Są dopracowane w najmniejszym detalu, piękne i perfekcyjne. Owszem wymagają czasu i umiejętności ale są ponadczasowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w stu procentach! Wydaje mi się i mam nadzieję, że coraz więcej osób tęskni za tymi wartościami w modzie.

   Usuń
 2. Powiem Ci, że te grafiki są wspaniałe. Cieszą oko. Sama bym z chęcią powiesiła sobie nad maszyną kilka tego typu obrazków :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dam Ci znać jak pojawią się jakieś duplikaty :)

   Usuń